Головна » Архів матеріалів
« 1 2 3 4 5 6 7 ... 10 11 »
26 травня Паску відзначали у стінах Луцького замку. Ця благодійна акція зі збору коштів онкохворим дітям відбулася  у рамках святкування 1025 –річчя Хрещення Русі.
Організатори заходу - молодіжний відділ при волинській єпархії української православної церкви, благодійний фонд «Стопрак», Державний історико-культурний заповідник у м.Луцьку.
Розпочався захід театралізованим дійством: князь Володимир прибуває до Лучеська. Виставу  зіграли, вбрані у старовинне вбрання, артисти Волинського академічного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка. Тут можна було бачити і мужніх лицарів і прекрасних дам.
Першими відкрили свято хор «Дзвони Волині» із Луцького Храму Всіх Святих Землі Волинської. Із привітанням до присутніх звернулися: керуючий Волинської єпархії митрополит Луцький і Волинський Ніфонт, луцький міський голова Микола Романюк, а також заступник голови Волинської облдержадміністрації  Олександр Курилюк та заступник г ... Читати далі »
Переглядів: 669 | Додав: kroliak | Дата: 28.05.2013 | Коментарі (0)

Дев’ятий Міжнародний джаз-фольк фестиваль «Музичні діалоги-2013» відбувся у Луцьку 24 травня.
Дощ та холод не завадили справжнім луцьким меломанам отримати задоволення від вишуканої джазової музики.
Фестиваль уже традиційно відбувся у Луцькому замку. Він був приурочений до святкування Днів Європи в Україні. Хедлайнером фестивалю став гурт Tomek Grochot Electric Machine з Польщі. Етно-ф’южн проект «ДомРа» подарував луцьким шанувальникам джазу музику Вiктора Соломiна та його аранжування українських народних пісень. Також у фестивалі взяли участь «VA Project» та «Rainbow Trio Тарас Баковський».
Президент «Луцького джаз-клубу» Олег Баковський зазначив, що попри малу відвідуваність «Музичних діалогів» буде і далі популяризувати у Луцьку джаз: «Джаз треба розвивати і робити наш український джаз, в Польщі є польський джаз, в Америці американський, наші люди сприймають джаз через Америку, але кожен народ, кожна країна може створювати свій джаз, фі ... Читати далі »
Переглядів: 639 | Додав: kroliak | Дата: 28.05.2013 | Коментарі (0)У Луцьку презентували спільний проект кількох областей «Волинь туристична». Захід відбувся 23 травня у підземній частині замку Любарта біля музеєфікованих реліктів церкви Івана Богослова.
Проект «Волинь туристична» спільно представили губернатор Волині Борис Клімчук та губернатор Рівненщини Василь Берташ. Вони розповіли, що Волинська та Рівненська області повністю беруть участь у проекті, а Хмельницька, Житомирська, Тернопільська – частково. Всі 5 областей підписали меморандум про туристичну співпрацю.
Першим слово мав голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук. Він зізнався, що йому дуже подобається ідея показати Велику Волинь, до якої входять території п’яти українських областей, а також Польщі та Білорусі. «Це – родзинка цього проекту… Це – бізнес, який розвивається в усьому світі», - зазначив г ... Читати далі »
Переглядів: 624 | Додав: kroliak | Дата: 24.05.2013 | Коментарі (0)22-23 травня 2013р. відбулася ХІ - а  наукова академічна конференція «Любартівські читання».
Серед учасників конференції представники наукових інституцій Києва, Львова, Острога, Рівного. Володимира-Волинського, Луцька. Тематикою наукових досліджень є історія, археологія, архітектура Луцька та Волині.Конференція, є певною мірою унікальною. Матеріали досліджень, значно глибше ніж популярні видання, дають можливість осягнути історію Луцького замку, стародавньої частини Луцька та Волині загалом. Фахівці подали свої публікації до ІХ-го випуску наукового збірника «Старий Луцьк».Збірник розрахований на науковців, студентів і всіх небайдужих до історії міста і краю.
Також, в рамках роботи наукової конференції, у  виставкових залах Державного історико-культурного заповідника створе ... Читати далі »
Переглядів: 1139 | Додав: kroliak | Дата: 24.05.2013 | Коментарі (0)

      З нагоди святкування Міжнародного дня музею, в Художньому музеї у Луцькому замку в ніч із 18 на 19 травня 2013 року, відбулася традиційна загальноєвропейська акція Ніч музеїв.Такі акції, за постановою ЮНЕСКО та ініціативою Лувра, проводяться один раз на рік. Мета – знайти інший ракурс, створити нову версію інтелектуальної розваги, що виокремило б з-поміж інших це свято. В таку ніч свої двері відчинять усі прогресивні музеї Європи. Долаючи кордони та відстані, вони символічно утворюють ланцюг великої музейної родини. В цей час відбуваються презентації нових колекцій та виставок, влаштовуються карнавали, концерти, поетичні імпрези, театральні вистави. Цьогорічна акція у Художньому музеї проводилася п’ятий раз поспіль. Її гасло – «Ніч на варті з Великими».


< ... Читати далі »
Переглядів: 853 | Додав: kroliak | Дата: 21.05.2013 | Коментарі (0)