Синагога
вул. Д. Галицького, 19

Одна з найбільш цікавих та загадкових споруд Старого Луцька. "Малий замок” – саме так її називають в усій літературі  ХІХ – початку ХХ ст..

    5 травня 1626 року польський король Сигізмунд ІІІ надає луцьким євреям привілей на будівництво нової синагоги на місці старої, але  з умовою, щоб вона була оборонною. Нова синагога була закінчена наприкінці 20-х років ХУІІ ст., а 5 серпня 1628 року король підписує ще один привілей, який підтверджує попередній і дає дозвіл на закінчення божниці. Віднині єврейська  громада Луцька зобов’язувалася збирати гроші на гармати і виділяти своїх людей для оборони міста.

   Будівля синагоги складається  з декількох частин: великої, квадратної в плані молитовної зали, квадратної п”ятиярусної вежі та двох прибудов з півдня та заходу, де розміщалися школа та молитовна зала для жінок.

   Храм діяв до ІІ світової війни. Під час війни в споруду влучила бомба, повністю зруйнувавши прибудови і дах молитовної зали.В 1981 році було зроблено капітальний ремонт синагоги і відтоді це – спортивний комплекс "Динамо”...