Головна » 2012 » Листопад » 21 » Заповідник
15:28
Заповідник

           Серед 458 міст України 925-літній Луцьк привертає увагу своєю особливою минувщиною. Відправною ж топографічною точкою буття нашого міста в просторі і часі є найстаріша його дільниця, що охоплює історико-культурний заповідник "Старий Луцьк”, заснований 1985 року.

Площа заповідника відносно невелика – близько 40 га. Але на цьому  обшарі  можна побачити і оцінити багато древніх пам’яток  матеріальної культури. І перш за все, це Верхній замок – реліктове творіння часів середньовіччя. Замок зараз – не тільки музеї, виставки, діючі моделі старовинної зброї і устаткування. Він також є своєрідною  культурною сценою  нашого міста, де   проходять  різноманітні фестивалі, шоу, конкурси, концерти і, звичайно,  рицарські турніри.

Історико-культурний  заповідник – не тільки Верхній замок. Його територія це  і видимі кроки історії міста:  величний кафедральний костьол ХУІІ ст., що ніби панує над старівкою, оборонна синагога ХVІІ ст. найстаріші православні церкви міста стіни яких пам’ятають визначних діячів України: Івана  Виговського, Данила Братковського, Петра Могилу, Іова Кондзелевича. Поруч – зовсім "юна” німецька лютеранська кірха,  якій "всього” 103 роки.  Можна також побачити вежу і рештки мурів  Окольного замку ХVІ ст., музей-аптеку, меморіальну "Лесину вітальню”, присвячену  пам’яті Лесі Українки і  сторінку історії сучасного міста –  "будинок  з химерами” місцевого скульптора Миколи Голованя.

Переглядів: 576 | Додав: kroliak | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]