Головна » 2013 » Травень » 21 » Ніч музеїв
Ніч музеїв
      З нагоди святкування Міжнародного дня музею, в Художньому музеї у Луцькому замку в ніч із 18 на 19 травня 2013 року, відбулася традиційна загальноєвропейська акція Ніч музеїв.

Такі акції, за постановою ЮНЕСКО та ініціативою Лувра, проводяться один раз на рік. Мета – знайти інший ракурс, створити нову версію інтелектуальної розваги, що виокремило б з-поміж інших це свято. В таку ніч свої двері відчинять усі прогресивні музеї Європи. Долаючи кордони та відстані, вони символічно утворюють ланцюг великої музейної родини. В цей час відбуваються презентації нових колекцій та виставок, влаштовуються карнавали, концерти, поетичні імпрези, театральні вистави. Цьогорічна акція у Художньому музеї проводилася п’ятий раз поспіль. Її гасло – «Ніч на варті з Великими».

Кожен із присутніх вельмишановних гостей свята став безпосереднім учасником своєрідного дійства, мета якого – нагадати сучасникам про славетні  та благі діла наших прабатьків, гідно вшанувати їхню пам'ять натхненними думками та добрими словами. Це ніч істинного духовного єднання із справжніми патриціями, аристократами духу, тими, хто силою волі і меча боронили рідну землю та культуру нашого народу вчора, дбає про неї сьогодні й плекатиме завтра і позавтра.
Дмитро - Любарт – будівничий Луцького замку, Василь Костянтин Острозький, «некоронований король», маршалок землі Волинської, родина магнатів Радзивілів (олицька гілка), які сформували колекцію західно - європейського мистецтва, що нині експонується в Художньому музеї, поет Данило Братковський – борець за волю України, а ще звитяжці гетьмани: Іван Виговський, Павло Тетеря, Михайло,  Остафій, Микола, Богдан, Кирик Ружинські, котрі стояли на варті вольностей власного народу. Це по-справжньому Великі українці. Їхні вчинки гідні наслідування! Про них і для них звучало кожне слово цього дійства, озиваючись відлунням у небайдужих серцях.
Крім вищезгаданого,
- у церкві Іоанна Богослова (XIIст.) відбулося поминання Його Величності князя Дмитра-Любарта і достойників землі Волинської. Учасники проекту запалили поминальні свічки, духовно єднаючись до молитви св. Кипріана;
- новими знаннями із сторінок вітчизняної минувшини збагатили розповіді науковців-істориків;
- привітання гостей свята Тарасом Компаніченком, керівником гурту «Хорея козацька» та його коментар обраної теми проекту;
- концерт-реконструкція давньої української музики (XVI, XVII, XVIII ст.), який спонукав відчути аромат століть минулих;
-  представлення гостям старовинних гербів Волинської шляхти та розповідь про них;
- поздоровлення музейних працівників з їхнім професійним святом, подяки спонсорам і друзям;
- огляд і обговорення виставки творів Віктора Чухрая «День за днем»;
- продовження концерту гурту «Хорея козацька» в приміщення Вїздної вежі Луцького замку;
- майстер-клас старосвітських танців від Тараса Компаніченка.

Переглядів: 872 | Додав: kroliak | Рейтинг: 0.0/0